Igazgató:
Odoricsné Buthi Krisztina
Cím: 9330 Kapuvár, Dr. Lumniczer S. u. 12.
Telefonszám: +36 96 595 088
E-mail cím: nyitottkapuvar@tszszk.hu
Honlap: https://tszszk.hu/
Fenntartó:
A társulás neve: Kapuvári Térségi Szociális és Gyermekjóléti Szolgálati Társulás
Székhelye: 9330 Kapuvár Fő tér 1.
Működési területe, ellátási körzete: a társult önkormányzatok közigazgatási területe
Nyitvatartási idő:
Munkanapokon | 07.30-15.30 óra között |
Elérhetőségek:
Központ: | intézményvezető, házi segítségnyújtás, étkeztetés, fogyatékos személyek nappali ellátása, közöségi pszichiátriai ellátás, fejlesztő foglalkoztatás | 06 96 595-088 |
1. telephely: | Család- és gyermekjóléti Központ, Család- és gyermekjóléti Szolgálat | 06 96 242-025 |
2. telephely: | Idősek nappali ellátása- Kapuvár Mátyás kir. u.29. | 06 96 242 534 |
központi e-mail cím: nyitottkapuvar@tszszk.hu
Készenléti szolgálat:
A készenléti szolgálat célja a nyitvatartási időn túl felmerülő krízishelyzetekben történő azonnali segítségnyújtás, tanácsadás vagy tájékoztatás.
Hétfő- vasárnapig, 0-24 óráig hívható telefonszám: | 06304279020 |
Szakmai feladategységek:
- Étkeztetés
- Házi segítségnyújtás
- Közösségi pszichiátriai
- Fejlesztő foglalkoztatás
- Fogyatékosok nappali ellátása
- Idősek Klubja
- Család- és Gyermekjóléti Központ
- Család- és Gyermekjóléti Szolgálat
Intézményegységek szakmai céljai:
A Család- gyermekjóléti szolgálat:
Olyan, a gyermek, egyének érdekeit védő speciális személyes szociális szolgáltatás, amely a szociális munka módszereinek és eszközeinek felhasználásával szolgálja az igénybevevők testi, lelki, egészségének, családban történő nevelkedésének elősegítését, a gyermek veszélyeztetettségének megelőzését, a kialakult veszélyeztetettség megszűntetését, ill. a családjából kiemelt gyermek visszahelyezését.
Család - gyermekjóléti Központ:
A veszélyeztetettség megelőzése és megoldása érdekében a központ hatósági intézkedéseket kezdeményez, illetve a hatósági intézkedéssel kapcsolatos feladatokat látja el.
Központ speciális szolgáltatásai:
Kapcsolattartási ügyelet
Utcai (lakótelepi) szociális munka
Iskolai szociális munka
Készenléti szolgálat
Jogi tanácsadás
Pszichológiai tanácsadás
Konfliktuskezelés
Mediáció
Közösségi Ellátás
A feladat olyan komplex gondozási módszer kidolgozása, működtetése, mely biztosítja az ellátási területen élő pszichiátriai- és szenvedélybetegségben szenvedők részére, hogy segítséget kapjanak ahhoz, hogy családjaikban, lakókörnyezetükben maradhassanak, hogy minél teljesebb, konfliktus mentesebb életet élhessenek.
Étkeztetés
A megélhetési gondok enyhítése, egyszeri meleg ebéd biztosítása az arra rászorulók részére.
Étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a napi egyszeri meleg étellel való ellátásáról való gondoskodás, akik önmaguk és eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel ezt nem képesek biztosítani koruk, állapotuk, jövedelmi viszonyaik miatt. Napi egyszeri meleg étkeztetésben részesíti azt a szociálisan rászorult személyt, aki kora vagy egészségi állapota, fogyatékossága, pszichiátriai betegsége, szenvedélybetegsége, hajléktalansága miatt önmaga és eltartottjai részére más módon nem képes étkezést biztosítani.
Igénybevétel módja:
a) helyben étkezés,
b) elvitel lehetővé tételével,
c) étkezés házhozszállítással
Házi Segítségnyújtó Szolgálat
A házi segítségnyújtás olyan gondozási forma, amely az igénybevevő önálló életvitelének fenntartását - szükségleteinek megfelelően- lakásán, lakókörnyezetében biztosítja.
A házigondozó feladatai során segítséget nyújt ahhoz, hogy az ellátást igénybe vevő fizikai, mentális, szociális szükséglete
- a saját környezetében,
- életkorának, élethelyzetének és egészségi állapotának megfelelően,
- meglévő képességeinek fenntartásával, felhasználásával, fejlesztésével biztosított legyen.
Az idős, egészségi állapotuk miatt rászorult ember saját otthonában megnyugtató módon egyedül csak akkor maradhatnak, ha biztosítjuk számukra a megfelelő életfeltételeket, illetve a szükséges felügyeletet (pl.: lakás fűtése, takarítás, a fogyatékosság jellegéből adódó szükségletek kielégítése)
Fogyatékos személyek nappali ellátása:
A nappali ellátás elsősorban a saját otthonukban élő, harmadik életévüket betöltött, önkiszolgálásra részben képes vagy önellátásra nem képes, de felügyeletre szoruló fogyatékos, illetve autista személyek részére biztosít lehetőséget a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatokra, valamint az alapvető higiéniai szükségleteik kielégítésére, továbbá igény szerint megszervezi az ellátottak napközbeni étkeztetését. A fogyatékkal élő személyek intézménybe szállítását a Támogató szolgálat segítségével végezzük. Az ellátást igénybe vevők rendszeres részt vesznek programokon, illetve folyamatos egyéni fejlesztő munka folyik érdekükben.
Fejlesztő foglalkoztatás
A fejlesztő foglalkoztatás célja a gondozási, fejlesztési, illetve rehabilitációs tervben foglaltak szerint az egyén egészségi állapotának, korának, fizikai és mentális állapotának megfelelő fejlesztési és foglalkoztatási szolgáltatás biztosítása útján, az egyén felkészítése az önálló munkavégzésre vagy a nyílt munkaerőpiacon történő elhelyezkedésre.
Fejlesztő foglalkoztatásban részesülhet a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatár eléréséig az, aki intézményi jogviszonya alapján közösségi alapellátást, vagy nappali ellátást vesz igénybe az intézményen belül.
Óvodai és Iskolai szociális segítő tevékenység
Az intézmény pályázati finanszírozás keretében valósítja meg a szolgáltatást, jelenleg 3 település nevelési intézményeiben. A feladatellátás során az egyéni, csoportos és közösségi munka módszereinek és eszközeinek segítségével igyekszünk kezelni, megelőzni a gyermekek, fiatalok életében jelentkező problémákat. A szolgáltatás célja, hogy a tanulók, szülők, pedagógusok helyben vegyék igénybe a szolgáltatásokat, azonnali segítséget. A program keretében számos lehetőséget kínál az intézmény ( egyéni ügyfélfogadás az intézményekben, információ, tanácsadás, prevenciós programok, előadások, csoportos fejlesztések, táborok, szünidőt érintő programok, segítő beszélgetés, készségfejlesztések stb.) 2018. szeptemberétól a szolgáltatást minden nevelési intézményben meg kell szervezni.