Kapuvári házhelyi óvoda infrastrukturális fejlesztése
A projekt bemutatása
Projekt címe: Kapuvári házhelyi óvoda infrastrukturális fejlesztése
Kedvezményezett: Kapuvár Városi Önkormányzat
Projekt kódszáma: TOP-1.4.1-15-GM1-2016-00002
Támogatás összege: 133.555.344,- Ft
Támogatás intenzitása: 100%
Támogató: Nemzetgazdasági Minisztérium Regionális Fejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága
Projekt megvalósítási időszak: 2017.06.30. – 2018.12.31.
Házhelyi tagóvoda Kapuvár „házhelyi” városrészében családi házból kialakított épületben működik. 1957 óta, 1974-től kétcsoportos óvodaként, az utolsó jelentős felújítás 1986-ban volt. Harminc év alatt az épület állaga megromlott, így Kapuvár Városi Önkormányzat ezt az óvodát szeretné bővíteni, illetve a meglévő épületrészt felújítani. Elvárásunk, hogy egy modern, az előírásoknak és kor igényeinek megfelelő, jól használható óvoda valósuljon meg, nagy hangsúlyt fektetve az energetikai szempontokra, főleg a költséghatékony üzemeltethetőségre. Az épület bővítésénél, figyelembe vettük az építménnyel szemben támasztott alapvető követelményeknek való megfelelést, szem előtt tartva, hogy az építményt és annak részeit a rendeltetési céljának megfelelően, és a helyszíni adottságok figyelembevételével kell megvalósítani. A beruházás bővítési célja a tagóvodában tornaszoba, fejlesztőszoba, és egyéb helyiségek kialakítása. Jelenleg a testnevelés foglalkozások, mozgásos játékok előtt, a csoportszobában teljesen össze kell rakni az asztalokat, székeket, játékokat, hogy a mozgásos tevékenységek számára minimális teret tudjunk biztosítani. A fejlesztő foglalkozások a gyermekek öltözőjében valósul meg, ahol sem az eszközök, sem a körülmények (gyermekek öltöznek, mosdóba járnak) nem megfelelőek a hatékony fejlesztéshez. A beruházás megvalósulásával a Házhelyi tagóvoda megfelelne az 20/2012.(VIII.3.) EMMI rendeletben meghatározott kötelező eszköz és felszerelés jegyzékben rögzített feltételeknek. Jelentős minőségi változást jelentene ez a tagóvoda életében szakmai szempontból is.
- szakmai hospitálások lehetősége kibővülne
- a gyermekek mozgásfejlesztésében minőségi javulás következne be a tornaszoba kialakításával
- intézményi szintű gyermek programok (szavalóverseny, ovi-olimpia) szervezésének lehetőségei megteremtődnek
- tehetséggondozás (ovifoci, gyermektánc) megvalósítása
- a fejlesztőmunka (logopédus, gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus) körülményei jelentősen javulnak
- új mozgás- és készségfejlesztő eszközök beszerzésével a pedagógiai munka feltételei optimalizálódnak.
A 20/2012. (VIII.31.) EMMI rendelet 2 sz. melléklet 1. Óvoda/I. helyiségek fejezete alapján a pályázat keretében kialakítandó helyiségek üzemeléséhez kapcsoló eszközök beszerzését is tervezzük. Továbbá a 2 csoportszoba bútorzatának elhasználódása miatt szükséges a bútorzat cseréje is. Mozgásfejlesztéshez szükséges udvari játékok beszerzése is tervezett.
Önkormányzatunk kiemelt célja a települési infrastruktúra minőségének javítása, a közszolgáltatások intézményi feltételeinek erősítése, az életminőség és a gyermekes szülők foglalkoztatási helyzetének javítása, a gyermekjóléti ellátás és az óvodák fejlesztése. A fenti célokhoz illeszkedik óvodánk bővítése, melynek révén a városban élő családok életminősége emelkedik, a gyermekek elhelyezésének infrastrukturális feltételei javulnak és ennek révén a szülők munkába való visszatérése is gördülékenyebbé válik.
A kivitelező kiválasztására lefolytatott közbeszerzési eljárás sikeresen zárult. A kiválasztott Vállalkozóval 2018. február 28-án vállalkozási szerződést kötöttünk.
A munkaterület átadása 2018. március 1-én megtörtént.
A beruházás 50%-os készültségben van 2018. július 31-én.
2018.08.31-én megvalósult a projektben tervezett eszközbeszerzés.
2018. szeptember 28-án a kivitelezési munkálatok elérték a 100%-os készültséget, megtörtént a műszaki átadás-átvétel.
2018.12.31-én megtörtént a projekt fizikai befejezése.